Międzynarodowy transport zwłok - Katowice

Międzynarodowy transport zwłok to usługa dla tych, których Bliscy zginęli poza granicami kraju, a chcieliby spocząć w ojczystej ziemi. Istnieje szereg procedur, które pozwalają na międzynarodowy transport zwłok.
Co musisz wiedzieć o międzynarodowym transporcie zwłok?
Zanim przystąpimy do organizacji ceremonii pogrzebowej w kraju, należy zatroszczyć się o przewóz ciała w celu organizacji pogrzebu. Prawodawstwo w tym zakresie, tj. międzynarodowym transporcie zwłok, posługuje się kilkoma ważnymi przepisami.
W Polsce kierujemy się, obowiązującą od 1959 roku, ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Prawo do ustalania międzynarodowego transportu osoby zmarłej mają małżonkowie oraz członkowie rodziny do 4 stopnia pokrewieństwa.
Aby uzyskać zgodę na międzynarodowy transport zwłok należy:
1. Udać się do starosty bądź prezydenta miasta, w którym ma się odbyć ceremonia pogrzebowa.
2. Uzyskać zgodę na pochówek w danym miejscu.
3. Zgoda powinna zostać wydana w ciągu 3 dni i zawierać zwolnienie z opłat skarbowych.
4. Wraz z dokumentem udajemy się do urzędu konsularnego w kraju, w którym zmarła dana osoba.
5. Po dostarczeniu odpowiednich dokumentów polski konsul wydaje Rodzinie zaświadczenie na międzynarodowy transport zwłok lub też prochów, za który jest pobierana opłata.
6. Istnieje możliwość balsamowania ciała, jeszcze przed międzynarodowym transportem.
Międzynarodowy transport zwłok jest ustalany na podstawie szeregu dokumentów, które powinna dostarczyć Rodzina zmarłego. Firma „Aaron Zeus” oferuje usługę przeprowadzenia międzynarodowego transportu zwłok i załatwienia wszelkich formalności z tym związanych.
Jeżeli są Państwo zainteresowani taką usługą prosimy o skontaktowanie się z pracownikami zakładu pogrzebowego „Aaron Zeus” w celu uzyskania szczegółowych informacji.